Referencie

ADIDAS

Subject: Reference, Michal Chmeliar

adidas central Europe East, located in Bratislava Slovakia, organized in spring 2013 a consumer event to Brazil, South America.
For this purpose the organization decided to cooperate with Michal Chmeliar, freelance traveler, specialising on South America. He was chosen on one side for his excellent knowledge of the place and culture and on the other side for his friendly approach.

Thanks to his experience, organizational skills and flexibility he managed to ensure a smooth process of transport, accomodation/catering & sightseeing on the place, for 10 people from all around Europe.
He proved to be a reliable person with focus on a client satisfaction. On top he earned the sympathy of all participants thanks to his humor and interseting storytelling.

Dasa Murcova
Merchandising Manager Women, CEE

Ľuboš Fellner, CK BUBO

Referencia vydaná na žiadosť Michala Chmeliara

Za Michala sa viem osobne zaručiť. Michal sa zaúčal v BUBO travel agency a následne u nás od roku 2008 sprevádzal hlavne v Južnej Amerike.
Za ten čas z neho vyrástol človek, ktorý vie doťahovať veci do zdarného konca. Nemusíte mu všetko vysvetliť a on bude iba opakovať zabehané. Je schopný samostatného jednania a domyslieť veci sám.
Michal rozpráva dobre viacerými jazykmi. Vie si získať ľudí. Vie sa postaviť pred masu ľudí, zabezpečiť si ich pozornosť a neskôr aj uznanie. Je to dobrý a čestný človek.
Som presvedčený, že Michal veľmi počas práce v BUBO osobnostne vyrástol. Po exotických krajinách sprevádzal veľmi náročných Slovákov. Všetci vieme, že na cestách sa zákonite vyskytne mnoho problémov. Michal sa ich naučil riešiť a to aj pod tlakom. A dokázal ich vyriešiť dobre.
Toskánske príslovie hovorí, že dobrý námorník sa ukáže v zlom počasí. Michal je potom dobrým námorníkom.

V Bratislave: 1.augusta 2011

MUDr. Ľuboš Fellner, riaditeľ BUBO Travel Agency
Dunajská 31
811 08 Bratislava

KRAJSKÁ KNIŽNICA V ŽILINE

Referencia

Michal Chmeliar mával v Krajskej knižnici v Žiline cestovateľské besedy takmer dva roky. Raz do mesiaca, vždy v stredu, na besede návštevníkom knižnice pútavo rozprával zážitky zo svojich ciest po svete. Všetky poznatky a skúsenosti, ktoré čitateľom povedal, doplnil fotografickou dokumentáciou z vlastného archívu.

Cestovateľské besedy boli mimoriadne obľúbené, vždy prilákali množstvo účastníkov. Michal ich dokázal svojim prejavom zaujať a nemal problém zodpovedať akúkoľvek otázku. Pristupoval k podujatiam vždy zodpovedne a spoľahlivo.

Napriek tomu, čo všetko má za sebou, kde všade bol, čo všetko videl, ostal skromným, čestným, príjemným a ľudským.

Bolo pre nás potešením ho u nás hostiť a keď bude mať záujem, po prebádaní ďalších miest na našej planéte, kedykoľvek ho u nás v knižnici radi privítame a dáme mu priestor na prezentáciu.

 

Mgr. Katarína Kvašňovská
vedúca oddelenia knižnično-informačných služieb – Centrum

koordinátor kultúrno-výchovnej činnosti
Krajská knižnica v Žiline
www.krajskakniznicazilina.sk
https://www.facebook.com/krajskakniznicazilina
tel.: +421 41 76 456 22

Moskva, Petrohrad

Dobrý deň, CK BUBO.

Možno si poviete, že s oneskorením, ale moje a aj naše spoločné poďakovanie za neskutočne super pobyt v Moskve, Petrohrade a Petrodvorci v máji 2011 potrebovalo dozrieť.

Bol s nami Michal Chmeliar, ktorého sme si veľmi obľúbili, hoci sme mali na úvod taký zvláštny pocit, že je až veľmi prísny profesionál, naša východniarska „nátura“ sa ukázala a strhli sme ho k nej.
Naša firma, kde pracujem ako reprezentant v Prešovskom kraji, organizovala tento pobyt pre našich klientov cez našu CK s vašou spoluprácou.
Ale tento mail nie je oficiálny a za firmu. Je to mail od ľudí, ktorí sa toho zúčastnili, a ktorí ma požiadali o jeho zaslanie.

Po prieskume v teréne vyšiel práve tento zájazd ako jeden z najvydarenejších zájazdov za existenciu našej firmy, a ohlasy na neho ešte stále dochádzajú, pretože je ich toľko.
Dostalo sa k nám veľa ďakovných listov aj ústnych reakcií s vyjadrením absolútneho nadšenia, pretože nám vyšlo všetko, čo sme mali vidieť, ba aj čo sme vidieť možno nemali.

Toto všetko by ale určite nebolo možné bez nášho skvelého sprievodcu Michala, ktorý neúnavne a s absolútnou ľahkosťou profesionála odpovedal na naše nekonečné otázky, vybavil vstup aj na nemožné miesta, kde sme si mysleli, že sa nedostaneme, veľmi trpezlivo znášal aj sem-tam naše meškanie a stratenie sa v takom malom meste ako MOSKVA, jeho veselá a usmiata tvár veru nikomu z pamäti nezmizne, a my ho statočne stále, akonáhle je možnosť, spomíname a myslíme na neho, čo asi robí.

Naozaj nezabudnuteľným a veľmi silným zážitkom, lebo Michal nás naučil, že nie sú zlé zážitky, len silné alebo slabé, na ktorý v živote nezabudneme, je naša posledná noc v Petrohrade, keď sme spoločne a veselo prežili otváranie mostov s ich novým pomenovaním. Toto bola bomba.
A ešte jeden, keď nás nechal vybúriť sa na Aurore, a my sme veselo vyliezli niektorí až hore na kanón a pchali ruky do hlavne z čoho boli paf asi všetci, čo tam boli a videli.

Je to skvelý človek, hoci sme s ním boli iba krátko pár dní, a ďakujeme mu za to, že nám vstúpil do našich životov a obveselil nás, a že počas celého pobytu sme slabý zážitok nemali vďaka nemu.
Prajem vám veľa takých ľudí.

Za našu skupinu podpisujem všetkých:

Estephania – premenovaná v Rusku – vedúca partie, Reňa a Števo z Humenného, Monika a Reňa z Humenného, Števo a Valika z Vranova, Ľubka a Maja z Bardejova, Eva a Miro zo Sobraniec, Tilka s manželom z Humenného, Anka a dcérka z Vranova a Milka s kamoškou z Blavy

Argentína, Brazília

Ahoj Michal
Máš pravdu, s odstupom času má človek trošku iný pohľad na absolvovanú cestu, ale ja môžem povedať za seba, že môj názor je ešte pozitívnejší ako hneď po ceste. Naozaj vysoko hodnotím zvolený program a ešte viac obdivujem prácu sprievodcov, obaja ste to zvládli na naozaj profi úrovni. Nemám čo dodať, som spokojný a ešte raz ďakujem. Verím, že sa na nejakom tripe ešte stretneme. Osobne ti ďakujem za Nohavicu, super vystúpenie.
S pozdravom Milan Bališ, veľa šťastia.

Expedícia Veľká Južná Amerika

Již v minulosti jsem cestoval po Severní Americe, Austrálii, Asii, většinou samostatně, nebo s menší skupinou cestovatelů se zájmem o nerosty, zlato, přírodu, před 2 lety jsem byl poprvé s moravskou cestovkou Nomád Žďár nad Sázavou a od 31.1. do 8.3.2011 s Vámi na ceste přes 10 zemí Jižní Ameriky. Jediný kaz na této expedici byl, že jsem nedostal možnost se zúčastnit celé expedice od 24.1. na všech 13 států (včetně Fr. Guyany, Guyany a Surinamu). Jak je zřejmé z mého cestopisu, který jsem psal již v průběhu celé expedice po Jižní Americe: www.ludahartl.estranky.cz expedice se mě velice líbila, což jsem již napsal na závěr expedice do hodnocení. Ale přesto po 14 dnech návratu z této „nádherné cesty po Latinské Americe“ musím hodnotit, že ubytováni, jídlo i cestování bylo na jedničku, ale ten můj překrásný zážitek je také z 50% dílem jediného muže a tím je průvodce Michal, který je vynikajícim organizátorem, vynikajícim společníkem a zcela nejlepším průvodcem minimálne ze Střední Evropy !!! Je chodíci encyklopedie a ty jeho „rozprávky“ nám dokonale vyplnily veškerý volnější čas, jen škoda, že jsem neměl možnost všechny si nahrát, protože to by byla kniha o celé Jižní Americe, kterou ještě nikto jiný nenapsal. Oba průvodci BUBO byli vynikajíci při řešení a vyřešení všech záležitosti, vždy usměvaví a pro všechny velmi ochotní, kdo potřeboval, všem se věnovali a třeba i několikrát ochotně a trpělivě všem všechno vysvětlili.

Pane řediteli, mám 60 roků, nacestoval jsem se dost a dost, prožil mnohé velmi dobrodružné i náročné expedice, setkal jsem sa s velikým množstvím dobrodruhů, cestovatelů, průvodců, ale pouze s jedním mladým velmi schopným a pohodovým člověkem, velice nabitým vědomostmi a přirozenou autoritou, kterým je Michal – naprostý klenot, který máte. Budu velice šťastný, když se ještě s Vaši cestovkou někam dostanu a když to bude s Michalem budu jistě svědkem jeho postupného vyzráváni. Ty moje cestovatelské stránky sledovalo mnoho lidí nejen z Česka, Slovenska, ale i z ostatních států a v rubrice Krok za krokem Jižní Amerikou, ten kdo čte a chce se něco dozvědet, tam také najde. Zážitky mám tak veliké, že mohu s klidným svědomím tu delší a náročnější cestu po Jižní Americe doporučit i ostatním a vím, že s Michalem to vyjde i příště ostatním účastníkům. Toto hodnocení je i za moji přítelkyni Mgr. Jarmilu Klementovou. Děláme a budeme Vám dělat velmi dobrou reklamu.

Ješte jednou díky za „silné zážitky“ a zvládnutí „maratonského běhu Jižní Amerikou“

Luďa Hartl, Morava

Noviny

© 2020 A MarketPress.com Theme